Ogłoszenia parafialne | 27 listopada 2022

Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16-17 i w sobotę od 11-12.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela adwentu – na każdej Mszy św. będziemy święcić opłatki i je rozprowadzać przed kościołem. Od jutra rozpoczynamy roraty – zapraszamy dzieci i młodzież oraz wszystkich parafian. Niech te tradycyjne przygotowanie do Bożego Narodzenia otworzy nasze serca na przyjście Pana. Początek rorat codziennie o g. 18.00. Dzieci zapraszamy z lampionami i serduszkami pełnymi dobrych uczynków.
  2. Zapraszamy kandydatów na ministrantów w środę po roratach na swoje spotkanie.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania kapłańskie oraz do przygotowania się przez sakrament pokuty do świąt. Odwiedziny chorych O. Paulina w piątek a odwiedziny chorych O. Proboszcza w poniedziałek 19 grudnia. W sobotę po porannej mszy św. różaniec wynagradzający Niepokolanemu Sercu Maryi.
  4. We czwartek spotkanie katechezy dorosłych po mszy roratniej.
  5. Spotkanie dla rodziców i dzieci I Komunijnych w przyszłą niedzielę o g. 13.00.
  6. W tym roku od pierwszej niedzieli adwentu będziemy rozdawać kartki na kolędę. Ustaliliśmy, że kolęda w domach będzie na osobne zaproszenie a nie tak jak do czasu pandemii „od drzwi do drzwi”. Pozwoli nam to na spotkanie się ze wszystkimi parafianami zainteresowanymi naprawdę kolędą. Program kolędy będzie taki sam jak w latach przed pandemią i jest podany na naszej stronie internetowej i w gablotce. Już teraz można na stronie internetowej zgłosić kolędę wypełniając prosty formularz i wysyłając go pod podany adres meilowy. Można też wypełnioną kartkę z zaproszeniem wrzucić do koszyczka. Koniec zbierania zaproszeń 25 grudnia.
  7. W piątek i sobotę wolontariusze i osoby z Caritasu zbierać będą żywność dla ubogich w sklepach Biedronka. Od jutra też będziemy przyjmować pomoc w „pudełku po butach”, ta akcja, która tak dobrze się przyjęła w naszej parafii będzie również kontynuowana w tym roku. Zapraszamy do pomocy.
  8. Chcemy zorganizować wzorem lat ubiegłych kiermasz franciszkański w naszym klasztorze z udziałem licznych wystawców i rzemieślników. Planowany termin to 11 grudnia w godzinach 13.00 – 19.00. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału a panie prosimy o upieczenie i przyniesienie ciasta. Dziękujemy za wszelkie ofiary na ogrzewanie i wypominki. Można zamawiać już intencje mszalne na przyszły rok w zakrystii.