Ogłoszenia parafialne | 4 grudnia 2022

Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16-17 i w sobotę od 11-12.

  1. Spotkanie dla rodziców i dzieci I Komunijnych dzisiaj o g. 13.00.
  2. Codziennie o g. 18.00 zapraszamy na roraty dzieci i młodzież oraz wszystkich parafian. 
  3. We wtorek dzień św. Mikołaja na cmentarzu będzie Msza św. odpustowa o g. 16.00 zapraszamy do udziału. Wieczorna msza św. roratnia w naszym kościele o g. 18.00 i spotkanie ze św. Mikołajem. 
  4. Tradycyjnie druga niedziela adwentu to „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary na ten cel. 
  5. W tym roku rozdajemy kartki na kolędę. Ustaliliśmy, że kolęda w domach będzie na osobne zaproszenie a nie tak jak do czasu pandemii „od drzwi do drzwi”. Już teraz można na stronie internetowej zgłosić kolędę wypełniając prosty formularz i wysyłając go pod podany adres meilowy. Można też wypełnioną kartkę z zaproszeniem wrzucić do koszyczka. Koniec zbierania zaproszeń 25 grudnia.
  6. 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu która rozpocznie się o po porannej Mszy św. i będzie trwała do wieczornej Mszy św.; wspólnota klasztorna ma swoją adorację w czasie godziny łaski od. 12 do 13, od 13 do 15 adorują Róże Różańcowe, od 15 do 16 FZS św. Franciszka, od 16 do 17 – adoruje Straż Honorowa. Od 17 do 17.50 adoracja dla wszystkich chętnych parafian i gości. W czasie wieczornej Mszy św. zostanie odnowiony akt Oddania się Jezusowi przez Maryję wg traktatu św. Ludwika de Montfort. 
  7. W przyszłą niedzielę kiermasz franciszkański w naszym klasztorze w godzinach 13.00 – 19.00. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału a panie prosimy o upieczenie i przyniesienie ciasta. Prosimy by to ciasto przynieść do klasztoru dzień wcześniej. Wszystko będzie przeznaczone na remonty w naszym klasztorze. 
  8. W niedzielę 18 grudnia w sanktuarium MB Łaskawej w Krzeszowie  odbędą się uroczystości związane z 400 setną rocznicą odnalezienia Ikony Matki Bożej. W programie udział we Mszy św. oraz pokaz teatru i koncert zespołu Radix Poloniae. Wyjazd spod ZOK-u o g. 14.30 powrót ok, 21.00 zapisy do 15 grudnia w kościele NMP. koszt przejazdu z ubezpieczeniem to 30 zł. 
  9. Organizujemy pomoc dla biednych, która zmieściłaby się w pudełku po butach. Można włożyć do nich trwałe produkty spożywcze i przynieść je w niedzielę.