Ogłoszenia parafialne | 18 grudnia 2022

 1. Kancelaria parafialna czynna jest tylko we wtorek w godz. 16 – 17.
 2. Dziękujemy za IV Jarmark świąteczny, wszystkim zaangażowanym i obecnym. I ogromnej rzeszy wolontariuszy, którzy nam pomogli to zrobić. I tym, którzy, wspomogli nas swoimi ciastami, wyrobami i dobrym sercem. Za waszą obecność i chęć wsparcia naszych dzieł Bóg zapłać.
 3. Jutro odwiedziny chorych O. Proboszcza. Początek o 8.30.
 4. Spotkanie dla młodzieży klas VIII w ramach katechumenatu w środę o 19.00.
 5. Do budowania naszej stajenki zapraszamy mężczyzn we wtorek o g. 8.00. Chcemy postawić też i udekorować choinkę w kościele. Bardzo proszę o pomoc w tym dziele. Potrzeba kilku mężczyzn na trzy godziny. Zapraszamy do pomocy
 6. W tym roku rozdajemy kartki na kolędę. Ustaliliśmy, że kolęda w domach będzie na osobne zaproszenie a nie tak jak do czasu pandemii „od drzwi do drzwi”. Już teraz można na stronie internetowej zgłosić kolędę wypełniając prosty formularz i wysyłając go pod podany adres meilowy. Można też wypełnioną kartkę z zaproszeniem wrzucić do koszyczka. Koniec zbierania zaproszeń 25 grudnia.
 7. Zapraszamy codziennie na Msze św. roratnie o g. 18.00 dzieci i młodzież a także dorosłych. Dzieci oczywiście z serduszkami pełnymi dobrych uczynków i z lampionami.
 8. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. będzie tylko rano o 7.00. Nie będzie odprawianej Mszy św. o g. 18.00. Zachęcamy, aby podczas wieczerzy wigilijnej zachować tradycje wigilijne i aby w czasie wieczerzy była wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii, łamanie się opłatkiem, a w ciągu dnia zaleca się powstrzymanie od pokarmów mięsnych i abstynencję od alkoholu. Pasterka pierwsza będzie odprawiona o godz. 21.30. Po tej Pasterce udajemy się na Rynek na godz. 22.45 na wspólne kolędowanie i łamanie się opłatkiem. Po Wigilii na Rynku będzie odprawiona Pasterka w naszym kościele o godzinie 24.00. Taca z pasterki jak co roku przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Spowiedź w wigilię od 8.00 do 11.00.
 9. W zakrystii mamy opłatki i świece Caritasu. Z tyłu kościoła ministranci rozprowadzają sianko na wigilijny stół.
 10. Dzisiaj kończymy pomoc dla biednych, która zmieściła się w pudełku po butach. Nazbieraliśmy 120 pudełek pełnych dobra, jutro nasi wolontariusze rozwiozą te paczki dla potrzebujących. Wielkie dzięki za Waszą hojność. Dziękujemy też za wsparcie akcji pomocowej Caritasu w Biedronkach.
 11. Sprzątanie kościoła w piątek od 9.00 do 11.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu. Wystawienie Najśw. Sakramentu od g.13.00.