Ogłoszenia parafialne | 5 marca 2023

  1. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od 16 -17 i w sobotę od 11 – 12.
  2. Dziękujemy za modlitwy i obecność oraz solidarność z nami w tych dniach smutku i żałoby po śmierci O. Pawła Tarnowskiego. 
  3. Witamy w naszej wspólnocie O. Cyryla Syndonima, który poprzednio był kapelanem aresztu śledczego w Prudniku a u nas będzie duszpasterzem.
  4. Dzisiaj zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o g. 9.00 i miesięczne spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. A spotkanie FZS o g. 16.00 w klasztorze
  5. II Niedziela Wielkiego Postu przeżywana jest w Polsce jako „Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami”. Tego dnia wspieramy polskich misjonarzy poprzez składanie ofiar do puszek na Dzieło Pomocy „Ad gentes”. Bóg zapłać za każdą złotówkę na ten cel. 
  6. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17.15. Zapraszamy na to wielkopostne nabożeństwo. Taca z tego nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. 
  7. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej rano – o 9.00 dorosłych parafian, a wieczorem łączymy dwie wieczorne drogi krzyżowe w jedną o g. 17.00. 
  8. Na czas wielkiego postu sprzątanie kościoła będzie się odbywało w czwartki od 8.00 do 13.00. 
  9. Poproszono nas o zorganizowanie poparcia mieszkańców dla inicjatywy wsparcia finansowego remontu i modernizacji oddziałów wewn. i neurologicznego szpitala Powiatowego w Złotoryi. Przy wyjściu z kościoła koło figury św. Antoniego jest wyłożona lista. 
  10. Informuję o przeniesieniu terminu spotkania rodziców i dzieci komunijnych z 26 marca na 2 kwietnia na g. 13.00. Za zmianę przepraszam a wynikła z przyjętych rekolekcji w Jeleniej Górze.