Msza święta z okazji imienin ojca proboszcza Bogdana Koczora

19 marca 2023 r. w dzień św. Józefa w złotoryjskim Kościele pw. św. Jadwigi odbyła się uroczysta msza święta z okazji imienin ojca proboszcza Bogdana Koczora o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej (intencja od Żywego Różańca) oraz o dary Ducha Świętego w życiu kapłańskim i zakonnym. Nabożeństwo zostało odprawione przez o. Paulina Marię Adamowskiego, o. Cyryla Sydonina oraz samego ojca proboszcza.

W trakcie mszy przedstawiciele grup i wspólnot parafialnych oraz br. Jan Łabatczuk (gwardian złotoryjskiej parafii) podziękowali ojcu Bogdanowi Koczorowi za dotychczas pełnioną posługę oraz pomoc potrzebującym. Życzyli mu również zdrowia, pogody ducha, obfitości łask, darów Ducha Świętego, a także pomyślności w dalszej służbie Bogu.

Ponadto o. Paulin Maria Adamowski odczytał komunikat Konferencji Episkopatu Polski dotyczący prób zdyskredytowania dobrego imienia św. Jana Pawła II. Episkopat podkreślił, że ów papież odegrał ogromną rolę w życiu zarówno osób wierzących jak i niewierzących. Był również zatroskany o losy Polski i Polaków, obdarzał szacunkiem przedstawicieli różnych kultur i wyznań, a także nawoływał do przywrócenia i zachowania jedności duchowej w Europie. Episkopat  zaznaczył, iż Ojciec Święty podejmował ogromne starania w walce z wykorzystywaniem seksualnym dzieci i młodzieży przez duchownych.  Nawołuje również do tego, by nie wykorzystywać imienia św. Jana Pawła II w bieżącej walce politycznej. Podczas zebrania plenarnego KEP hierarchowie kościelni zaapelowali o modlitwy za wstawiennictwem Papieża Polaka za naszą wspólnotę kościelną i narodową.

O oprawę muzyczną nabożeństwa zadbał pochodzący z ukraińskiego Tarnopola zespół „Topolanki”. Wchodzący w jego skład Natalya i Taras ujęli wiernych swoim talentem, wrażliwością artystyczną, miłością do Boga oraz uwielbieniem jego czci za pomocą śpiewu i gry na akordeonie. Po każdej mszy świętej parafianie mieli okazję wysłuchać kilku znanych pieśni w wykonaniu tegoż zespołu. Odbyła się również kolekta w trakcie której zbierano pieniądze na pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Tarnopolu, a także na pomoc rodzinom i rannym żołnierzom będącymi ofiarami wojny na Ukrainie.

Marek Szalkiewicz

Galeria zdjęć