Msza święta z udziałem motocyklistów

30 kwietnia 2023 r., w Niedzielę Dobrego Pasterza do złotoryjskiego Kościoła pw. św. Jadwigi przybyli motocykliści z koła „Złotocykle”. Wzięli oni udział w mszy świętej, podczas której modlili się o boże błogosławieństwo dla nich, a także w intencji przebywającego w szpitalu autora inicjatwy Bogusława Dorożyńskiego o powrót do zdrowia. Nabożeństwo poprowadzili o. Bogdan Koczor oraz o. Paulin Maria Adamowski.
W trakcie nabożeństwa o. Kryspin Bernat nawiązał do słów z Biblii: »Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną« (J, 10, 27). Podkreślił, że od momentu chrztu świętego jesteśmy prowadzeni przez Chrystusa do źródła życia, radości i przebaczenia. Jeśli zgubimy się po drodze i damy zwieść się złu, to dzięki sakramentowi pokuty Jezus pozwala nam wrócić na właściwą ścieżkę. Ze względu na to, że jesteśmy grzeszni musimy stale się nawracać, by w końcu dojść do zbawienia. W tym pomagają nam będący pośrednikami Chrystusa kapłani, którzy pokornie powinni służyć zarówno Bogu, jak i nam, wysłuchiwać naszych próśb, a także dokonywać w konfesjonale aktu rozgrzeszenia i udzielać nam sakramentów. Ponadto o. Kryspin Bernat podkreślił, że ludzie
zostali przez Boga powołani do małżeństwa i rodziny. Stamtąd swoje źródła czerpie kapłaństwo. Po zakończeniu mszy świętej o. Bogdan Koczor dokonał aktu poświęcenia motocykli. Wierni mieli również okazję porozmawiać z członkami koła oraz wymienić się swoimi doświadczeniami.

Marek Szalkiewicz