Ogłoszenie parafialne | 2 czerwca 2024

Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek 16 – 17 i w sobotę 11 -12.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci NSPJ, które są odprawiane codziennie o godzinie 17:30. 

Dzisiaj po mszy św. o g. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. 

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo wianków, zapraszamy całą służbę liturgiczna na wieczorną Mszę św. o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek uroczystość NSPJ – święto patronalne Straży Honorowej NSPJ. O. Paulin Maria odwiedzi swoich chorych w piątek a o. Proboszcz odwiedzi swoich chorych w przyszły czwartek 13 czerwca. Wieczorem od 17.00 okazja do spowiedzi św. 

Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy i figur, sztandarów i chorągwi na procesję Bożego Ciała. 

W Boże Ciało zmarła mama o. Tyberiusza p. Irena Żaczek – pogrzeb jutro w Grodkowie – prosimy o modlitwę o spokój jej duszy. 

30 czerwca mija 10 lat od powrotu franciszkanów do Złotoryi. Chcemy ten skromny jubileusz uczcić koncertem organowym w wykonaniu p. Marcina Kozłowskiego z Legnicy o g. 15.15, koncertem zespołu ROTA o 15.45, koncertem muzyków szkoły muzycznej I i II stopnia z Jeleniej Góry o g. 16.15. Natomiast sesja naukowa na którą zapraszamy pt. „Obecność franciszkanów w Złotoryi na przestrzeni wieków” rozpocznie się w kościele o g. 17.00, całość rozpoczniemy uroczystą Mszą św. z udziałem zaproszonych gości o g. 10.30.

Dzień wcześniej – 29 czerwca zapraszamy na dzień rodziny w naszym ogrodzie początek o g. 15.00 – nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych i dla całych rodzin. 

Zapraszamy wspólnotę arcybractwa oraz wszystkie osoby zainteresowane na 39 ogólnopolską pielgrzymkę Arcybractwa do Krakowa 8 czerwca 2024 zapisy u p. Celiny Nankiewicz lub w zakrystii.  

Nowa figura Matki Bożej różańcowej stanie na Wilczej Górze i będzie poświęcona 15 sierpnia. Będzie chronić nasze miasto i szczególnie tę Górę. Chcemy 15 sierpnia udać się z całym miastem na Górę Wilczak, by tam wziąć udział we Mszy św. i poświęceniu tej figury. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na tę uroczystość.