Ogłoszenia parafialne | 23 czerwca 2024

Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek 16 – 17 i w sobotę 11 -12.

Wszystkich krwiodawców zapraszamy do akcji oddawania krwi  dzisiaj w godzinach 9.00 do 13.00. 

Pomoc żywnościową dla osób, które posiadają odpowiednie skierowanie z Mopsu lub Gopsu rozdajemy jutro w godzinach 8.00 – 12.00.

Z uwagi na prace związane z jubileuszem 10 lecia zostaje odwołany dzień rodziny zapowiadany na 29 czerwca. Przepraszamy.

30 czerwca mija 10 lat od powrotu franciszkanów do Złotoryi. Chcemy ten skromny jubileusz uczcić koncertem organowym w wykonaniu p. Marcina Kozłowskiego z Legnicy o g. 15.15, koncertem zespołu ROTA o 15.45, koncertem muzyków szkoły muzycznej I i II stopnia z Jeleniej Góry o g. 16.15. Natomiast sesja naukowa na którą zapraszamy pt. „Obecność franciszkanów w Złotoryi na przestrzeni wieków” rozpocznie się w kościele o g. 17.00, całość rozpoczniemy uroczystą Mszą św. z udziałem zaproszonych gości o g. 10.30. 

Natomiast na korytarzu klasztornym można zobaczyć ciekawą wystawę oobecności franciszkanów w naszym mieście na przestrzeni ostatnich lat. 

Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” (Wiernej Miłości Małżeńskiej)zaprasza wszystkich małżonków, a szczególnie tych, którzy przeżywająróżnego rodzaju kryzysy (rozstania, samotności, trudnych relacji) w niedzielę  30  czerwca br. na “Niedzielę ze Wspólnotą Trudnych Małżeństw  “Sychar”do Parafii  Narodzenia NMP w Złotoryi. Podczas każdej Mszy świętej będzie można wysłuchać
świadectwa ludzi z tej Wspólnoty jak również porozmawiać i nabyć
ciekawe pozycje książkowe dotyczące tematyki małżeńskiej.”

Uroczysta Msza św. połączona z poświęceniem Figury Matki Boskiej Złotoryjskiej i oddaniem Miasta pod Jej opiekę odprawiona zostanie na Wilczej Górze 15 sierpnia br. Wyjście na Wilczak od strony Strefy Gospodarczej o g. 15.00. Spotkanie wszystkich, którzy chcieliby pomóc w tym wielkim przedsięwzięciu w ten wtorek o g. 19.00

W przyszłą niedzielę młodzież z RMF chce zdobyć trochę funduszy na swoją wycieczkę do Lasek i Warszawy dlatego będzie sprzedawać zrobione przez siebie krzyżyki i ciasto po mszach o 9.00, 10.30 i 12.00. Prosimy o wsparcie dla nich.