Ogłoszenia parafialne | 30 czerwca 2024

Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek 16 – 17 i w sobotę 11 -12.

Dzisiaj mija 10 lat od powrotu franciszkanów do Złotoryi. Chcemy ten skromny jubileusz uczcić koncertem organowym w wykonaniu p. Marka Fronca z Legnicy o g. 15.00, koncertem zespołu ROTA o 15.45, koncertem muzyków szkoły muzycznej I i II stopnia z Jeleniej Góry o g. 16.15. Natomiast sesja naukowa na którą zapraszamy pt. „Obecność franciszkanów w Złotoryi na przestrzeni wieków” rozpocznie się w kościele o g. 17.00, całość rozpoczniemy uroczystą Mszą św. z udziałem zaproszonych gości o g. 10.30. 

Natomiast na korytarzu klasztornym można zobaczyć ciekawą wystawę o obecności franciszkanów w naszym mieście na przestrzeni ostatnich lat. 

Pomoc żywnościową dla osób, które posiadają odpowiednie skierowanie z Mopsu lub Gopsu rozdajemy jutro w godzinach 9.00 – 11.00.

Msza św. dla pielgrzymów jadących na rowerach przez Głogów na Jasną Górą odprawiona zostanie w środę o g. 7.00, po niej błogosławieństwo i zabierają nasze intencje składane w skrzyneczce koło obrazu MB Nieustającej pomocy. 

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota lipca.

I czwartek miesiąca – zapraszamy do modlitwy w int. nowych powołań kapłańskich i zakonnych i za naszych kapłanów. 

W I piątek miesiąca odwiedziny chorych o. proboszcza od g. 8.30

W I sobotę miesiąca zapraszamy do modlitwy różańcowej w int. przebłagalnej Niepokalanego Serca Maryi. Po porannej Mszy św.

Uroczysta Msza św. połączona z poświęceniem Figury Matki Boskiej Złotoryjskiej i oddaniem Miasta pod Jej opiekę odprawiona zostanie na Wilczej Górze 15 sierpnia br. Wyjście na Wilczak od strony Strefy Gospodarczej o g. 15.00. 

Dzisiaj młodzież z RMF chce zdobyć trochę funduszy na swoją wycieczkę do Lasek i Warszawy dlatego będzie sprzedawać zrobione przez siebie krzyżyki i ciasto po mszach o 9.00, 10.30 i 12.00. Prosimy o wsparcie dla nich.